Prezent
Prezent

Wyślij prezenty
dla Twoich partnerów
biznesowych lub
pracowników
pod prywatne adresy

sprawdź
Krokomierz - komu wręczyć taki gadżet?
Posted by     06/07/2019 13:21:41    0
Krokomierz - komu wręczyć taki gadżet?

Krokomierz nie wpływa oczywiście bezpośrednio na naszą formę fizyczną, ale jako narzędzie pomagające uzyskać precyzyjne dane dotyczące naszego trybu życia może pełnić funkcję motywatora, dzięki któremu praca nad sobą stanie się prostsza. To nieskomplikowane i niedrogie urządzenie, które pomoże nam zaplanować codzienne zadania i podróże w sposób najbardziej korzystny dla naszego zdrowia.

Jak działa tradycyjny krokomierz?

Zasada działania takiego urządzenia jest prosta. W jego wnętrzu znajduje się wahadełko, które porusza się wraz z ruchem bioder. Ponieważ jest ono wykonane z metalu będącego przewodnikiem, gdy dotyka innego metalowego elementu w miejscu skrajnego wychylenia, impuls elektryczny powoduje naliczenie jednego kroku. Dla dokładności pomiarów kluczowa jest jakość wykonania poszczególnych elementów urządzenia. Krokomierz nie musi być autonomicznym przyrządem. Bardzo często występuje on jako jedna z funkcji zegarków na rękę. 

Krokomierz jako aplikacja na smartfona

Współcześnie najbardziej popularne są krokomierze w formie aplikacji na telefon komórkowy. Wielu producentów decyduje się na fabryczne zainstalowanie swojej wersji takiego programu. Dziesiątki innych znajdziemy w Apple Store czy Google Play. Łączy je ogólny sposób działania. Integrują działanie akcelerometru, w który jest wyposażony smartfon i namierzania GPS. Dzięki temu są w stanie wykluczyć ze statystyk momenty, w których poruszamy się pojazdami. Mimo tego aplikacje tego rodzaju są często oceniane przez biegaczy jako niezbyt dokładne. Jeśli jednak uważamy, że zaokrąglone dane wystarczą do tego, by krokomierz spełnił swoje motywacyjne zdanie, powinniśmy być zadowoleni z działania programu.   

Kto będzie najlepszym adresatem takiego prezentu?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta: osoba, której takie urządzenie się przyda. Jeśli jesteśmy pewni, że obdarowywany przez nas człowiek przykłada dużą wagę do aktywności fizycznej, krokomierz powinien być jedną z ewentualności. Zdecydowanie nie należy traktować takiego upominku jako sposobu na motywację do regularnych spacerów. Jeśli czyjś tryb życia wskazuje na to, że pedometr (tak również bywa nazywany przedmiot, o którym mowa) nie znajdzie się w użyciu, zdecydujmy się na inny prezent. Nie chcemy z pewnością, by jego wręczenie zostało uznane za negatywny komentarz do sposobu na życie. Jak przy wyborze wielu innych prezentów istnieje więc ten sam problem - przed podjęciem decyzji wymagany jest odpowiedni wywiad, aby jak najlepiej dopasować gadżet do upodobań naszych odbiorców. Więcej propozycji dla biegaczy znajdziecie pod linkiem: https://goodgifts.eu/pl/201-sprzet-do-biegania.